Wybierz język: polski
Zapraszam na moje profile społecznościowe:
Data publikacji: 09 marca 2018

Plakat wyborczy.

Profesjonalny plakat wyborczy składa się z kilku podstawowych elementów.

 

Element I – zdjęcie kandydata.

Zdjęcie kandydata, najlepiej w formie popiersia lub ujęcia od pasa w górę, powinno być bardzo dobrej jakości, czyli wyraźne i odpowiednio doświetlone. W kandydacie ze zdjęcia wyborcy powinny widzieć człowieka czynu - kompetentnego, a przy tym godnego zaufania człowieka. Na twarzy powinien rysować się pogodnym wyraz twarzy i lekki uśmiech. Kandydat tak powinien dopasować garderobę, aby wyglądać wiarygodnie. Ponadto, swój wzrok na zdjęciu dla uchwycenia charakteru musi wyrażać skupienie zarysowując nadzieję pewnej i stabilnej przyszłości.

 

Element II – najważniejsze informacje.

Na plakacie nie może zabrakną czytelnych informacji w postaci: głównego hasła wyborczego kandydata, nazwę lub logo komitetu i listy oraz przyporządkowane kandydatowi miejsce na liście.

 

Element III – kolorystyka.

Kolorystyka ujęta w grafice powinna zawierać barwę jasnoniebieską, granatową i białą. Unikać należy obramowania tekstu i cieni. Jeśli kandydat należy do konkretnej organizacji społecznej lub politycznej, warto zaakcentować jego przynależność, zamieszczając logotyp lub nazwę organizacji w identyczny sposób jak na ulotce. Wszystkie materiały wyborcze bezwględnie powinny być ze sobą spójne.

Tło plakatu powinno być białe, jasnoniebieskie lub granatowe z ewentualnym przejściem od jasnej do ciemniejszej barwy. Nie wypełnia się tła plakatu dodatkowym zdjęciem, gdyż traci on na czytelności i przejrzystości.

 

Słowa „klucze”.

Na plakacie liczy się zdjęcie, hasło, miejsce i numer listy ew. logo lub nazwa organizacji. Nic więcej.  

 

Rozmiar plakatu. 

O rozmiarze plakatów decydujesz sam. Przed określeniem ich wielkość weź pod uwagę miejsca, w których zawisną. Możesz potrzebować kilku formatów. Najpopularniejsze to: A1, A2, i A3. Papier powinien być trwały, ale nie za gruby. Wydruk matowy lub błyszczący. Najważniejsze żeby druk się nie rozmazywał np. gdy zamoknie w deszczową pogodę.

Kariera w polityce.
Jak rozpalić w sobie charyzmatycznego lidera i mówcę?

Kariera w polityce to książka dla każdego, kto swoją aktywność zawodową chce połączyć z polityką, rozbudzić w sobie charyzmatycznego lidera i mówcę, zwiększając przez to własną rozpoznawalność, pewność siebie dla wybrzmienia indywidualnej marki. W książce znajdziesz praktyczne wskazówki, które talenty i umiejętności rozwijać, aby stać się silnym przywódcą, mężem stanu. Ponadto, dowiesz się jaką strategię i taktykę przyjąć aby zwiększyć swoje szanse w kampanii wyborczej, a niepowodzenie przekuć w zwycięstwo.

DODATEK SPECJALNY - sploty charyzmatycznych stylów, techniki wywierania wpływu oraz style komunikowania w polityce i biznesie.

Dowiedz się więcej
bartoszczupryk.pl